"Život je malování bez gumy,ale má se žít..A žiješ jen jednou,tak si užívej!"

žena kozoroh,muž kozoroh

21. října 2007 v 14:51 | Kajule |  HOROSKOPY
Žena Kozoroh -Muž Kozoroh

Žena Kozoroh -Muž Kozoroh

Jaké jsou ženy a jak se projevují muži ve znamení Kozoroha? Co od nich můžete čekat, jakou mají povahu, jak se projevují v lásce, přátelství, zaměstnání.
Žena Kozoroh
Jakkoliv na vás působí, pod ženskými svody a praktickými rozumnými způsoby se skrývá stejný cíl - pevné odhodlání ukořistit toho pravého muže, který se může stát důležitým, na kterého by byla hrdá a který by byl jejím dětem dobrým otcem.
Tolik žen ve znamení Kozoroha buduje kariéru, že si asi myslíte, že láska a manželství jsou u nich až na druhém místě. S láskou jste to uhodli. S manželstvím ne. Je třeba si uvědomit, že jejím cílem je zabezpečení, autorita, respekt a postavení.
Koza šplhá vždy nahoru. Ať je výchozí pozice nízko nebo vysoko, vrchol kopce, který poskytuje náležitý rozhled, ji uspokojí víc. Na této ženě není nic okázalého. Nikdy ji neuvidíte se důrazně prosazovat; dokonce si můžete myslet, že je natolik poslušná, že se uspokojí se zadním sedadlem. Jen vyčkejte. Uvidíte, kdo bude povýšen.
Jednou z nejtypičtějších a nejpříjemnějších stránek této ženy je přirozený půvab a dobré způsoby. Kozorohové mají vrozený smysl pro společenský šarm a konzervativní konvenční vzhled.
Každý muž, který naváže vztah s ženou Kozorohem, by se měl o tomto znamení dozvědět jeden základní fakt. Zdá se být povahově i citově vyrovnanější, než ve skutečnosti je. Cítí-li, že se s ní špatně zachází nebo že nemá dostatek vážnosti, může se propadnout do skutečně hluboké a dlouhotrvající zasmušilosti, která může trvat týdny a dokonce měsíce. Nazývá to realismem a rozumností, ale tento pesimismus s depresí mají mnohem hlubší kořeny. Vyvolává je strach z budoucnosti, starosti v přítomnosti, rozpaky nad minulostí nebo podezření, že je někomu pro legraci či je v nějakém ohledu neschopná. Tyto ženy neberou škádlení lehce.
Je pro ně těžké být bezstarostné v milostných záležitostech. Pod chladným povrchem Kozoroha se skrývá dost tělesné touhy, mnohem víc, než si lidé myslí. Není však nikdy uspokojena náhodně. Ztrácet čas vášnivými objetími a exaktickými polibky, zatímco budoucnost je nejistá, rozhodně není její hobby, ale jakmile se jednou rozhodne, že jste ten pravý s dostatečnými ambicemi i finančními prostředky, bude přítulná jako medvídek panda a dokonce i vášnivá.
Patrně bude ve společnosti velmi dbát na etiketu a bude tíhnout k zvláštním zvyklostem, jako je používání rytých kroužků na ubrusy či židlí potažených vyšívaným goblénem. Všechno musí být správné a tradice dodržována za každou cenu.
Pro tyto ženy je charakteristická osobitá svěží krása. Zřídka najdete nějakou, která není neobyčejně atraktivní. Přesto si jsou svým vzhledem nejisté a často potřebují ujišťovat, že jsou hezké. Ačkoliv nesnášejí nepoctivost ve všech formách, nevadí jim lhát o jejich věku. Obvykle jim to také projde, díky obrácenému Saturnovu stárnutí. V dětství připomínají malé babičky, potom najednou vykvetou do ženskosti a po vrcholu života vypadají jako mladé dívky.
Byla by chyba ignorovat jejich rodinu. Muž, který se ožení s dívkou Kozorohem, se ožení s jejími příbuznými. Nemá cenu si myslet, že vaše partnerka je jiná. Postupně se asi přestanete smát vtipům o tchyních (místo toho vás asi rozpláčou). Ale má to i svůj přínos. Je to typ ženy, kterou vezmete domů na návštěvu a matce okamžitě padne do oka. Budete mít ženu, která je laskavá a ohleduplná i ke své vlastní rodině.
Typická dívka Kozoroh je vynikající manželka. Domov této ženy vypadá tak bezvadně čistý a dobře funguje, že máte dojem, že v zákoutích se schovávají malí skřítkové, kteří po půlnoci vylézají a zuřivě čistí a leští a vaří. Chyba. Víra Kozoroha v doložená fakta znemožňuje jakoukoliv sympatii se světem fantazie. Dívka Kozoroh by nevěřila ve skřítka, ani kdyby jí seděl přímo na špičce nosu.
Dětem patrně matka Kozoroh vštípí jak šetrnost tak úctu ke kvalitě. Bude je učit, že buď se spokojí s tím, co mají, nebo se bez toho budou muset obejít. Přesto budou dostávat nejlepší kousky masa a koupí jim nejlepší značku bot. Hospodárnost pro ni nutně neznamená lakotu. Od dětí bude očekávat zdvořilost k příbuzným a starším a pravděpodobně je naučí vybraným způsobům. Nebudou rozmazlované a nedovolí si neposlechnout. Příliš vřelé polibky nebudou vítány, ale těžko byste našel oddanější matku, než je Kozoroh. Bude dětem trpělivě naslouchat. Zřejmě bude trochu moc přísná a nebude mít tolik pochopení pro dětská trápení, ale bude fascinovaným publikem pro jejich úspěchy.
K jejím špatným stránkám může patřit tvrdohlavost, ale netrpí nervozitou ani si nestěžuje. Bude vás tlačit k úspěchu, přesto zůstane něžná a oddaná. Ví, jak si vás nenápadně a jemně omotat kolem prstu. Její láska obsahuje hloubku, která je trvalejší než vypočítavá, spalující a náročná láska jiných žen.
Muž Kozoroh
V skrytu duše touží po obdivu. Hrozně rád by vzrušoval publikum akrobacií na visuté hrazdě. Ve svých tajných snech je nenapravitelný romantik, ale Saturn ho spoutává. Tato planeta přísné kázně vyžaduje vyrovnané chování, praktické činy a vážné úmysly. Někdy zakrývá svou frustraci strohostí a někdy vás překvapí nečekaným, protismyslným humorem, i když je to vždy poťouchlý ironický druh. Ale ten je často nejzábavnější a Kozorohové dovedou tyto vtipy patřičně podat.
Otočte vyrovnaného spolehlivého Kozoroha naruby a najdete veselého něžného snílka, který touží, aby mu vítr čechral vlasy, a je omámen sladkou vůní komplimentů, který hladoví po vzrušení a žízní po dobrodružství. Jen pár šťastlivců dovede osvobodit tuto osamělou duši z jejího tajného vězení.
Kozorohové předstírají, že mohou žít bez komplimentů, a způsob, jakým se při pochvale chovají, je přesvědčivý důkaz. Ve skutečnosti zoufale potřebuje slyšet, jak je dobrý, chytrý, hezký, žádoucí a zajímavý, ale protože své potřeby málokdy dá najevo, většinou přijde zkrátka. Proto také neví, co má dělat, když ho někdo otevřeně obdivuje, takže zakryje rozpaky ironickým vtipem nebo ignorováním řečeného, což je reakce působící jako studená sprcha, a mnoho lidí se rozhodne už nikdy neriskovat chválu tváří v tvář tomuto kamennému obličeji. Ale až budete příště chválit Kozoroha, podívejte se mu na uši. Vidíte, jak zrůžověly? Všimla jste si, jak mu slabě zajiskřilo v očích a zacukal mu nos? Je šťastný jako blecha.
Tento muž je to, co pěstitelé nazývají pozdní květ. V mládí je vážný jako sova, ale jak dospívá, postupně se uvolňuje, a je-li typický Kozoroh, může skončit jako nejmladší vypadající a chovající se osoba v okolí.
Na začátku vašeho vztahu budete mít málo starostí, že by se vám váš Kozoroh zatoulal k jiné sukni. V pokročilejším věku může mít tendenci si trochu vyhodit z kopýtka. Ale nikdy by nevyměnil náhodnou známost za rodinný krb, děti a vás. Rodinná pouta jsou pro něj téměř posvátná. To zahrnuje rodinu, kterou založil s vámi, a jeho vlastní, které je oddán od dětství.
Rozhodně vám nepomůže urazit jeho matku nebo být odměřená k jeho bratrovi. Buďte připravená milovat jeho příbuzné, i když ve vás vzbuzují asi tolik lásky jako pichlavý kaktus. Nejenže je bude bránit, ale pokud se dostanete s jeho rodinou do nepříjemných půtek, napětí způsobené snahou být loajální k dvěma rodinám u něj může vyvolat zasmušilost a mrzutost. (Jestli existuje něco v tomto světě, co nechcete, je to vyvolat Kozorohovu zasmušilost a mrzutost.)
Mnoho Kozorohů žije doma dlouho poté, co si jejich přátelé užívají radovánek mládenecké volnosti. Také se obvykle zamilují později než většina mužů a zřídka se ožení předtím, než dosáhnou určitého pracovního postavení.
Vzhledem k zaujetí dobrým rodokmenem a dokonalostí se budou důkladně rozhlížet. Kozoroh si vybere dívku, která bude dobrá matka. Potom bude muset být dobrá kuchařka a hospodyně. Bude se muset dobře oblékat, aby udělala dojem na obchodní společníky a přátele a pokud možno je předčila chováním i inteligencí. Až v poslední řadě zběžně zkontroluje, jestli je hezká nebo jestli působí na jeho fyzické smysly.
Protože Kozorohové jsou v přítomnosti opačného pohlaví vždy lehce nervózní, občas některý pronese nemístnou poznámku, učiní neobratný pokus o narážku nebo ze sebe bude dělat ostříleného chlapíka. Je to jen typická metoda jak zakrýt rozpaky a zvědavost vůči žhavým vášním průbojnějších lidí. Třeba vrhá kradmé pohledy na hvězdu večera, ale rozhodně to není typ ženy, se kterou by se oženil. Pokud mi nevěříte, klidně si oblečte vyzývavé bikiny, namalujte si oči zelenou řasenkou, nalejte na sebe voňavku a polibte ho na veřejnosti. Možná, že nakonec budete kráčet k oltáři v bílém závoji, ale nebude to vedle ženicha ve znamení Kozoroha.
Pokud ho nebudete od začátku cvičit v umění vyjádřit náklonnost, mohla by se z vás stát dobrá zaopatřená manželka, která je zbožňovaná a vážená, má za manžela perfektního muže, ale která citově strádá. V té době vám už nepomůže stěžovat si, že vám nikdy neřekne, že vás miluje.
Myslí si, že byste měla vědět, co k vám cítí, protože vás živí a poctil vás možností vychovávat jeho děti, vytírat jeho podlahy a leštit jeho trofeje. Pro Kozoroha jsou sentimentální vyznání pozlacováním zlata.
Jako otec bude Otec - doslova ztělesněním tohoto slova. Vždy bude v čele stolu a to platí i pro pikniky. Bude vyžadovat úctu a poslušnost a trvat na dodržování povinností a kázně. Ale oplatí to upřímnou oddaností, dokonce sebeobětováním, a pravděpodobně schválí velké narozeninové večírky a hodně veselé vánoce. U těchto otců nehrozí, že by nechali rákosku odpočívat a děti rozmazlovali. Dohlédnou na to, aby šly k zubaři a udělaly si úkoly, i kdyby to mělo stát pár ran.
Muž ve znamení Kozoroha se málokdy ožení ve spěchu a potom toho dlouze lituje. Většina manželství s Kozorohem je solidní, ale udělá-li tento muž chybu, skoncuje to rychle a nedá ženě druhou příležitost. Rozvod ho děsí, takže se to nestává často, ale když k němu dojde, je to definitivní. Jinak řečeno, má-li toho dost - má toho dost.
Váš manžel zřejmě podřizuje milování určitému řádu, stejně jako nákupy, korespondenci, bankovní záležitosti, návštěvy muzeí a galerií a čištění zbraně a trofejí. Může se to zdát poněkud prozaické a nesentimentální, ale vzpomeňte si, že Kozoroha zajímá tělesná stránka lásky dávno potom, co se ostatní manželé pro vyjádření citů uchýlí k poezii.
Každá rozumná žena musí ocenit hodnotu Kozorohovy oddanosti. Nebude z něj ohnivý milenec, který se vám dvoří se zasněnýma očima a vášnivými vyznáními. Ale ochrání vás před všemi ženskými strachy jako jsou strach ze samoty a všem ranám ošklivého světa. Je to tvrdý chlap s měkkým srdcem.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama