"Život je malování bez gumy,ale má se žít..A žiješ jen jednou,tak si užívej!"

koně-hafling

31. října 2006 v 11:41 | Kajule |  zvířátka
http://www.stajestetice.cz/foto/fotokone/kun57.jpg
Stádo Haflingů....
A to jsem já v léte na takovem jednom haflingovi:)Jmenuje se Sabrinka a je moc krásnáá!!!:)Že?
A ted pár info o něm:
HAFLING

*Rakouský haflinský pony je pojmenován podle vesnice Hafling v jižním Tyrolsku, kde se před stovkami let poprvé choval. Jeho předky byli místní horští koně koně a ponyové, kteří byli vyšlechtěni arabskou krví. Všichni dnešní haflingové se odvozují od polokrevného araba jménem El Bedavi XXII. Plemeno vzniklo v 19.století.

*V průběhu staletí křížení v rámci rodu dalo vzniknout ponymu velmi výrazného typu: malé, ale silné postavy, vždy ryze zbarvenému, odolnému, v kroku jistému, s výraznými chody arabských předků.

*Hafling se svou poddajnou, inteligentní a přátelskou povahou představuje vynikajícího všestranného jezdeckého koně, vhodného i pro zápřež. Lze jej použít pro celou řadu jezdeckých disciplín. Před nástupem mechanizace byl vyhledávaným koněm do zemědělství a jako soumar. Dnes se řada haflingů používá na turistické ježdění. Plemeno se vyváží do mnoha zemí a je zvláště oblíbené v Německu a Švýcarsku.

*Ušlechtilá hlava haflinga prozrazuje jeho orientální původ. Hafling je skromný odolný a neobyčejně silný koník. Má krátké nohy a mohutně osvalený hřbet a záď. Kopyta jsou tvrdá a zdravá. V Alpách bývá často zapřahán do saní. Ze způsobu pohybu haflinga je znát účel, pro který byl tento kůň chován, tj. jako horský pracovní kůň. Všechny tři základní chody má dobré, ale málo prostorné. To mu umožňuje chovat se jistě na horských svazích.

*Haflingové jsou také známi svou dlouhověkostí. Obvykle začínají pracovat ve čtyřech letech a přestávají až kolem třicítky - to znamená že pracují skoro dvakrát tak dlouho než průměrní koně.

*Koně plemene Hafling, kteří jsou zapsáni v plemenné knize jsou tradičně označováni výžehem. Značku tvoří alpská protěž, v jejímž středu je písmeno H.
VýškaKolem 142 cm.
ZbarveníRyzáci se světlou hřívou a ohonem.
Stavba tělaInteligentně vyhlížející hlava s velkýma očima, malýma ušima a mírně konkávním profilem; šikmé plece; silné hluboké tělo s dlouhým hřbetem a svalnatými bedry; silná záď; silné končetiny a vynikající kopyta.
http://www.stajestetice.cz/foto/fotokone/krystal.jpg
http://www.stajestetice.cz/foto/fotokone/kun81.jpg
http://www.stajestetice.cz/foto/fotokone/kun52.jpg
Galerie
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evča Evča | E-mail | 19. srpna 2007 v 17:50 | Reagovat

Jasně jsou super!!!!Jsem ráda pokažý když se projedu.V budoucnu si chci jednoho koupit!!!

2 Kajule Kajule | 31. srpna 2007 v 18:06 | Reagovat

jo já taky!:.)

3 konik1011 konik1011 | 31. března 2008 v 20:22 | Reagovat

jsou uzasni jsem rada ze jsou miluju je!!!ale shanim jizdarnu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama