"Život je malování bez gumy,ale má se žít..A žiješ jen jednou,tak si užívej!"

co o ní napsal tydeník ANO

16. října 2006 v 9:25 | Kajule |  Kriminálka Las Vegas
Kriminálka Las Vegas: Považujte za vyřešené!Od sedmého července se můžete na obrazovce Novy po třiadvacet večerů pravidelně setkávat s první řadou nového, v USA velmi populárního seriálu Kriminálka Las Vegas, který je ve Spojených státech známý spíše pod názvem C. S .I. (zkratka Crime Scene Investigation). O čem je? A kdo v něm hraje?
Seriál Kriminálka Las Vegas v USA už několik let v úspěšnosti soutěží s dalším skvělým seriálem - 24 hodin. Jeho téma je však trochu jiné. Zatímco ve v seriálu 24 hodin jsou ústředními postavami lidé z protiteroristického oddělení v čele s Jackem Bauerem (Kieferem Sutherlandem), Kriminálka Las Vegas vypráví o méně viditelných hrdinech policejní práce - soudních vyšetřovatelích. Tedy o lidech, kteří se za známou žlutou policejní páskou snaží rozluštit zdánlivě neřešitelné případy. Vedle dopadení pachatele však mají ještě jeden důležitý úkol. Musí se postarat o maximální ochranu těch, kteří se stali obětí trestného činu.
Za pokus to stojí!V čele vyšetřovacího týmu, který pracuje pro kriminální úřad v Las Vegas, stojí Gil Grissom (William Petersen). Ve své branži je už ostříleným veteránem. Součástí jeho týmu, který se za každých okolností řídí heslem "Nikdo nesmí říci, že jsme se alespoň nepokusili", je Catherine Willows (Marg Helgenberger), která jako matka samoživitelka neustále balancuje mezi láskou ke svému zaměstnání a povinnostmi rodiče, Warrick Brown (Gary Dourdan), muž s přesným analytickým mozkem a jistou hráčskou slabostí, se kterou se snaží usilovně bojovat, Nick Stokes (George Eads), toužící stát se v týmu vyšetřovatelů jedničkou, a také nováček Sara Sidle (Jorja Fox). Snad všichni jmenovaní se dostávají do častého konfliktu s bývalým šéfem, kapitánem Jimem Brassem (Paulem Guilfoylem), který byl přeřazen na oddělení vražd. Bez ohledu na tyto neshody se však hrdinové seriálu musí v první řadě snažit o co nejrychlejší vyřešení všech případů, které se jim dostanou na stůl. Do jejich repertoáru se vejde vše od loupeží až po vraždy. Při své práci mají k dispozici ty nejmodernější vědecké metody, ale samozřejmě nezapomínají ani na zdravý rozum.
Skvělý producent = skvělý seriálSeriál, který v USA vysílá populární televize CBS, produkuje známý americký producent Jerry Bruckheimer. Ten je ve filmové a televizní branži skutečným pojmem. Jeho filmy totiž vždy patřily ke kasovním trhákům a těšily se i uznání odborné kritiky. Má na "svědomí" například takové filmové pecky jako Flashdance, Policajt z Beverly Hills, Top Gun, Skála, Con Air, Armageddon, 60 sekund, Nepřítel státu nebo Pearl Harbor.

Více se dozvíte v týdeníku Ano. Jak si objednat ANO? Klikněte!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama